Catering

Sycący posiłek to podstawa!

Słowa kluczowe: catering, gastronomia, restauracja

(...) O tym, że należy regularnie jeść, nie trzeba przekonywać nikogo, kto chciałby się zdrowo odżywiać. Nie zdziwi to także tych, którzy mieli kiedykolwiek problemy z trawieniem i kłopoty żołądkowe. Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia pozostaje śniadanie, bo to dzięki niemu mamy siłę i energię do podejmowania codziennych wyzwań i wykonywania pracy, czy to fizycznej, czy umysłowej. To podstawa codziennego prawidłowego funkcjonowania organizmu, który nie zawsze ma czas na spożycie porządnej porcji obiadowej. Regularne spożywanie posiłków to także inwestycja w przyszłość. Kondycja naszego zdrowia zależy w dużej mierze od dobrych nawyków żywieniowych, które powinny (...)

Opublikowany przez Andrzej Krajewski | 2014/12/10

Arabika i reszta

Słowa kluczowe: catering, gastronomia, żywienie

(...) Szacuje się, że ponad 60% dorosłych Europejczyków to kawosze. „Mała czarna” dla większości z nas stanowi element codziennego rytuału przygotowań przed wyjściem z domu, a także okazję do chwili relaksu i towarzyskich konwersacji. Choć naukowcy coraz głośniej mówią o jej pozytywnym wpływie na organizm, nie powinna być nadużywana. Dlatego zamiast dużych ilości najlepiej pić po prostu jak najlepszą kawę.Gatunki kawyW specjalistycznych sklepach bez trudu znaleźć można wiele egzotycznych odmian. W rzeczywistości kawa ma tylko trzy gatunki – arabika, robusta i liberika. Różnice smakowe wynikają przede wszystkim ze (...)

Opublikowany przez Elżbieta Woźnicka | 2014/08/07

Podpłomyk z dodatkami

Słowa kluczowe: catering, jedzenie, restauracje

(...) Każdy region naszego kraju znany jest z upodobania do różnego rodzaju dań. Wrocław można nazwać typowym miastem studenckim, nie dziwne więc, że w tym miejscu jest tak wielu smakoszów pizzy – dania, które można zamówić praktycznie w każdej knajpie i w każdej restauracji, a i też bardzo łatwo można je też zrobić samemu w domu.Pizza posiada ogromną ilość rodzajów, i mimo tego, iż ewidentnie będzie to placek drożdżowy z dodatkami, to jednak z reguły od tych dodatków uzależniony jest rodzaj pizzy. Jedną z tych najbardziej popularnych na całym świecie jest pizza neapolitańska. Została ona ochrzczona tradycyjnym włoskim daniem i można ją komercyjnie przyrządzać tylko wedle szczegółowo określonej receptury. Oprócz niej możemy jeszcze zamówić takie pizze jak sycylijska, pizza biała, albo pizza typu Lazio.Bardzo ciekawa jest także sama nazwa najpopularniejszej pizzy na świecie czyli margherity. Przygotowano ją na cześć królowej Włoch, Margherity, która po przybyciu do (...)

Opublikowany przez Andrzej Krajewski | 2013/06/29

Co na prezent?

Słowa kluczowe: catering, czekolada, jedzenie, żywienie

(...) Kiedy mamy ofiarować komuś coś na prezent, wiele razy, biliśmy się z pewnymi dylematami odnośnie tego co to może być za prezent. Pewnie zdarzało się i tak, że dosłownie brakowało nam żadnego pomysłu. Warto dowiedzieć się o tym, że obecnie jest moda na... słodkie upominki!.W sklepach mających w swoim asortymencie czekoladki na prezent z reguły wszelkie tworzone produkty są wykonywane własnoręcznie czyli są to czekoladki ręcznie robione. Stosuje się z reguły taką czekoladę, która opiera się na wieloletniej belgijskiej recepturze, z reguły są to oryginalne czekoladki belgijskie. Kwestię taką, jakie dodatki będzie zawierał czekoladowy prezent w swoim wnętrzu zależy wyłącznie od gustu (...)

Opublikowany przez Andrzej Krajewski | 2013/06/10

W czym pić herbatę?

Słowa kluczowe: catering, kawa, picie, restauracja, żywienie

(...) Wiele ze współcześnie produkowanych kubków można z powodzeniem określić małymi dziełami sztuki. Kubki takie często bywają po prostu śmieszne, mają oryginalny kształt, posiadają unikatowy wzór a także są wykonane z inwencją. Kubki jako prezenty są na topie cały czas. Upominki w formie kubków lub filiżanek można dostosować na każdą okazję np.: ślub, imieniny, urodziny, rocznicę i inne. Kubki do kawy albo kubki do herbaty to w wielu firmach i korporacjach ulubione naczynie do picia. Kubek jest bardziej poręczny i uniwersalny od szklanki albo też (...)

Opublikowany przez Karolina Mikołowicz | 2013/05/17