Jedzenie

Kuchnia marzeń w zasięgu ręki

Słowa kluczowe: jedzenie, restauracja, żywienie

(...) Kuchnia w naszej kulturze to miejsce, które jest szczególnie ważne. Dla wielu Polaków kuchnia to coś dużo więcej niż miejsce, w którym przygotowuje się posiłki. To swoiste domowe centrum dowodzenia i miejsce spotkań towarzyskich. W kuchniach gotuje się, spożywa posiłki, przyjmuje mniej formalnych gości, odrabia lekcje i pracuje. Duży wpływ na taki stan rzeczy miał i nadal ma mały metraż mieszkań, w których nie można pozwolić sobie na osobną jadalnię czy osobny salon, który nie pełni również roli sypialni. Na szczęście są kuchnie. Dlatego wielu ludziom zależy na tym, by (...)

Opublikowany przez Elżbieta Woźnicka | 2015/11/30

Oprawa muzyczna imprez okolicznościowych

Słowa kluczowe: jedzenie, restauracja, żywienie

(...) Obowiązkowym elementem w czasie niemal każdej imprezy okolicznościowej jest właściwa oprawa muzyczna. organizatorzy zamawiają zazwyczaj zespół muzyczny z Poznania, dzięki któremu można się pobawić w rytmach najbardziej znanych i lubianych przebojów. Dobry zespół muzyczny prezentuje różnorodne utwory, które są przeznaczone zarówno dla młodszych, jak i dla starszych słuchaczy. Obowiązkowym elementem w programie jest również organizacja gier i zabaw, które będą się odbywały w czasie imprezy. Okazuje się, że najczęściej gry i zabawy spotykane są na (...)

Opublikowany przez Andrzej Krajewski | 2015/05/07

Ułatw sobie organizację imprezy

Słowa kluczowe: gastronomia, jedzenie, żywienie

(...) czas trwania przyjęcia będzie serwowała dania z grilla. Następnym krokiem jest wypożyczalnia krzeseł i stołów, gdyż przyjęcie ma być w formie tradycyjnej. Jeżeli gości preferują napoje lekkie i orzeźwiające doskonałym wyborem będzie wynajęcie ław piwnych oraz kegów ze złocistym trunkiem. Goście mają mieć swoje nakrycia i siedzieć przy stole. Wszystko to otrzymamy w wypożyczalni krzeseł i stołów. Brakuje jeszcze nam całej zastawy. Wypożyczalnia naczyń taką nam wypożyczy, lecz musimy (...)

Opublikowany przez Karolina Mikołowicz | 2014/12/03

Podpłomyk z dodatkami

Słowa kluczowe: catering, jedzenie, restauracje

(...) Neapolu została ugoszczona wyjątkowym przysmakiem – pizzą, a jej kolorystyka („reprezentowana” przez ser, pomidory i bazylię) nawiązywała do flagowych barw Włoch. Trzeba przyznać, że to ciekawa opowiastka Duża ilość ludzi zachwyca się pizzą, ale mało kto wie, że mimo tego, iż związana jest ona z Włochami, to tak naprawdę przypuszcza się, że jej „rodzicami” są starożytni Grecy..Pizzeria z Wrocławia oferuje pyszną pizzę, zapiekanki oraz sałatki.Wiele osób może pozwolić sobie na kupno pizzy, zarówno w jakiejś knajpce jak i w sklepie. Praktycznie każdy może pozwolić sobie również na to, że wykaże się swoimi kulinarnymi możliwościami i przyrządzi pizzę własnymi rękami. Na pewno potrzebny nam będzie w tym celu odpowiedni i wartościowy przepis na pizzę. Samo ciasto na pizzę nie jest trudne do wykonania, ale trzeba jednak wiedzieć jakich użyć elementów i w jakich ilościach.Raczej żadna lubelska pizzeria nie narzeka na brak amatorów pizzy. Jak się można domyślać (...)

Opublikowany przez Andrzej Krajewski | 2013/06/29

Co na prezent?

Słowa kluczowe: catering, czekolada, jedzenie, żywienie

(...) czekolady, a później dobierzesz dodatki korzystając z różnych działów z dodatkami. Możesz wybierać w owocach, przyprawach, cukiereczkach, ziołach i wielu innych. W podobny sposób zaprojektujesz własne praliny. Czekoladowy podarunek świetnie sprawdza się na wszelkie odświętne momenty. Twój sklep z pamiątkami obchodzi jubileusz? Znajoma Ci osoba rozpoczyna nowy okres w swoim życiu? Potrzebujesz czegoś super na wieczór panieński? W takim momencie musisz trafić na odpowiedni sklep ze słodkimi upominkami i przedstawisz tam swój pomysł, a sklep z czekoladkami wspólnie z Twoją pomocą utworzą produkt idealnie spełniający Twoje specyficzne potrzeby. Różnego rodzaju czekoladki na zamówienie obecnie tworzy (...)

Opublikowany przez Andrzej Krajewski | 2013/06/10

Produkty liofilizowane

Słowa kluczowe: jedzenie, konserwacja żywności, żywność

(...) Liofilizowany produkt charakteryzują się bardzo dobrą wchłanialnością przez organizm i rozpuszczalnością. Zniszczone materiały mrozi się do bardzo niskich temperatur a potem suszy w taki sposób aby pominąć fazę ciekłą. Proces liofilizacji stosuje się do regeneracji zniszczonych i zalanych, zaatakowanych przez grzyby i robaki, książek, zbiorów bibliotecznych, dokumentów, archiwów. Stosuje się do tego ciekły azot lub mieszaniny chłodzące. Liofilizacja (ang. freeze dried) jest jedną z najskuteczniejszych metod (...)

Opublikowany przez Karolina Mikołowicz | 2013/06/07

Tryskająca czekolada

Słowa kluczowe: gastronomia, jedzenie, restauracja, słodycze

(...) pomarańcze czy inne frykasy, a potem maczać je w sączącej się czekoladzie. Wynajem fontanny czekoladowej nie jest tanim przedsięwzięciem. Już za 350 PLN możemy mieć 2 kg napoju bogów - do wyboru czekolada gorzka, biała albo mleczna. Przedsiębiorstwa zajmujące się organizacją spotkań firmowych poszukują coraz to nowych pomysłów na spowodowanie, aby uczestnicy imprezy nie byli znudzeni czymś, co już (...)

Opublikowany przez Andrzej Krajewski | 2013/04/25