żywienie

Kuchnia marzeń w zasięgu ręki

Słowa kluczowe: jedzenie, restauracja, żywienie

(...) Kuchnia w naszej kulturze to miejsce, które jest szczególnie ważne. Dla wielu Polaków kuchnia to coś dużo więcej niż miejsce, w którym przygotowuje się posiłki. To swoiste domowe centrum dowodzenia i miejsce spotkań towarzyskich. W kuchniach gotuje się, spożywa posiłki, przyjmuje mniej formalnych gości, odrabia lekcje i pracuje. Duży wpływ na taki stan rzeczy miał i nadal ma mały metraż mieszkań, w których nie można pozwolić sobie na osobną jadalnię czy osobny salon, który nie pełni również roli sypialni. Na szczęście są kuchnie. Dlatego wielu ludziom zależy na tym, by (...)

Opublikowany przez Elżbieta Woźnicka | 2015/11/30

Oprawa muzyczna imprez okolicznościowych

Słowa kluczowe: jedzenie, restauracja, żywienie

(...) Obowiązkowym elementem w czasie niemal każdej imprezy okolicznościowej jest właściwa oprawa muzyczna. organizatorzy zamawiają zazwyczaj zespół muzyczny z Poznania, dzięki któremu można się pobawić w rytmach najbardziej znanych i lubianych przebojów. Dobry zespół muzyczny prezentuje różnorodne utwory, które są przeznaczone zarówno dla młodszych, jak i dla starszych słuchaczy. Obowiązkowym elementem w programie jest również organizacja gier i zabaw, które będą się odbywały w czasie imprezy. Okazuje się, że najczęściej gry i zabawy spotykane są na (...)

Opublikowany przez Andrzej Krajewski | 2015/05/07

Ułatw sobie organizację imprezy

Słowa kluczowe: gastronomia, jedzenie, żywienie

(...) W tym roku rodzice nasi obchodzą 50-lecie ślubu. Wymarzyli sobie imprezę w plenerze na około 100 osób. Musimy zająć się organizacją tego przyjęcia, gdyż ma się ono odbyć za miesiąc. W tym celu umówiliśmy się ze specjalistą od organizacji takich przyjęć. Pomoże nam ustalić menu i koszt całego przedsięwzięcia. Dobrze, spotkanie ze specjalistą od organizacji mamy załatwione i ustalony plan działań. Wypożyczalnia gastronomiczna udostępni nam przyrządy do grilla i osobę do obsługi, która przez (...)

Opublikowany przez Karolina Mikołowicz | 2014/12/03

Arabika i reszta

Słowa kluczowe: catering, gastronomia, żywienie

(...) Szacuje się, że ponad 60% dorosłych Europejczyków to kawosze. „Mała czarna” dla większości z nas stanowi element codziennego rytuału przygotowań przed wyjściem z domu, a także okazję do chwili relaksu i towarzyskich konwersacji. Choć naukowcy coraz głośniej mówią o jej pozytywnym wpływie na organizm, nie powinna być nadużywana. Dlatego zamiast dużych ilości najlepiej pić po prostu jak najlepszą kawę.Gatunki kawyW specjalistycznych sklepach bez trudu znaleźć można wiele egzotycznych odmian. W rzeczywistości kawa ma tylko trzy gatunki – arabika, robusta i liberika. Różnice smakowe wynikają przede wszystkim ze (...)

Opublikowany przez Elżbieta Woźnicka | 2014/08/07

Co na prezent?

Słowa kluczowe: catering, czekolada, jedzenie, żywienie

(...) Kiedy mamy ofiarować komuś coś na prezent, wiele razy, biliśmy się z pewnymi dylematami odnośnie tego co to może być za prezent. Pewnie zdarzało się i tak, że dosłownie brakowało nam żadnego pomysłu. Warto dowiedzieć się o tym, że obecnie jest moda na... słodkie upominki!.W sklepach mających w swoim asortymencie czekoladki na prezent z reguły wszelkie tworzone produkty są wykonywane własnoręcznie czyli są to czekoladki ręcznie robione. Stosuje się z reguły taką czekoladę, która opiera się na wieloletniej belgijskiej recepturze, z reguły są to oryginalne czekoladki belgijskie. Kwestię taką, jakie dodatki będzie zawierał czekoladowy prezent w swoim wnętrzu zależy wyłącznie od gustu (...)

Opublikowany przez Andrzej Krajewski | 2013/06/10

W czym pić herbatę?

Słowa kluczowe: catering, kawa, picie, restauracja, żywienie

(...) Wiele ze współcześnie produkowanych kubków można z powodzeniem określić małymi dziełami sztuki. Kubki takie często bywają po prostu śmieszne, mają oryginalny kształt, posiadają unikatowy wzór a także są wykonane z inwencją. Kubki jako prezenty są na topie cały czas. Upominki w formie kubków lub filiżanek można dostosować na każdą okazję np.: ślub, imieniny, urodziny, rocznicę i inne. Kubki do kawy albo kubki do herbaty to w wielu firmach i korporacjach ulubione naczynie do picia. Kubek jest bardziej poręczny i uniwersalny od szklanki albo też (...)

Opublikowany przez Karolina Mikołowicz | 2013/05/17